Blog webdeveloperski Patryk yarpo Jar

Książki – seria: Eric Meyer o CSS

Autor wiadomości Listopad 23, 2010

Okładka Seria świetnych książek poświęconych coraz popularniejszej technologi CSS - kaskadowe arkusze stylów.

W genialny sposób autor opisuje kolejne etapy pracy nad stroną. Zaczyna od prostych projektów - każdy rozdział jest osobnym projektem, by przejść do naprawdę zadziwiających efektów - np. rozwijanego menu za pomocą samego CSS!!! Nigdy przed przeczytaniem tej książki nie przypuszczałbym, że niektóre efekty są tak łatwe do osiągnięcia. Podobnie budowa stron opartych o warstwy - banał. Jeśli dałoby się to lepiej opisać, to chyba tylko pisząc za kogoś kod strony.

CSS według Erica Meyera

Okładka Autorem serii jest ceniony webmaster, będący 'invited expert' w W3C - organizacją pracującą nad rozwojem i standaryzacją technologii internetowych. Obie części książki są w 99% zgodne z obecnie obowiązującymi standardami [ten jeden procent, to sytuacje, kiedy trzeba było zrezygnować ze zgodności ze standardami, aby efekt był osiągalny na MSIE].

Jak już się rzekło, jest to seria. Tak, więc dobrze jest posiadać obie książki - choć posiadanie jednej nie jest konieczne do przerobienia treści zawartej w drugiej.

Może trochę o wadach... Pierwsza książka jest trochę wiekowa [wydana w 2002r.], przez co treści początkowych jej rozdziałów prezentują się nieaktualnie[tworzenie strony na tabelach, w HTMLu ipt.] - jednak nadal zgodne ze standardami. Także format jest dosyć niewygodny.

CSS według Erica Meyera - pakiet
Wydawnictwo Helion - 02/2005 i 07/2005

Komentarze (0) Trackbacks (0)

Brak komentarzy.


Leave a comment

 

Brak trackbacków.